Operacje antyterrorystyczne w Turcji. „Góry całkowicie oczyszczone z terrorystów”

Reklama

czw., 08/22/2019 - 14:04 -- izabela.szkatula

Generalny dowódca żandarmerii przedstawił w środę informacje na temat tureckiej operacji antyterrorystycznej Kıran na wschodzie i południowym wschodzie. Jak poinformował, góry w Van zostały „całkowicie oczyszczone z terrorystów”.

Generalny dowódca żandarmerii przedstawił w środę informacje na temat tureckiej operacji antyterrorystycznej Kıran na wschodzie i południowym wschodzie. Jak poinformował, góry w Van zostały „całkowicie oczyszczone z terrorystów”.

- Jeśli będą jakieś pozostałości, usuniemy je tak szybko, jak to możliwe - powiedział dowódca żandarmerii gen. Arif Çetin, podczas wizyty 3200 żołnierzy stacjonujących na górze Bulgurlu w dystrykcie Gürpınar, we wschodniej prowincji Van. 

- Pracujemy wspólnie, aby nasza flaga powiewała wiecznie - powiedział żołnierzom.

Operacja Kıran została rozpoczęta w niedzielę przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeciwko organizacji terrorystycznej PKK w prowincjach Şırnak, Hakkari i Van.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło w poniedziałek, że operacja ma na celu zneutralizowanie terrorystów PKK oraz zniszczenie obozowisk i schronień w dziesiątkach dzielnic, wiosek i dolin w trzech prowincjach. Operacja obejmuje 129 zespołów sił bezpieczeństwa i 14 batalionów.

Çetin powiedział, że operacja z powodzeniem trwa w obszarze trójkąta między prowincjami Şırnak, Hakkari i Van, zauważając, że tureckie siły bezpieczeństwa będą kontynuować walkę z terroryzmem, dopóki ostatni terrorysta nie zostanie zneutralizoany.

Władze tureckie często używają w oświadczeniach terminu „zneutralizowany”, aby zasugerować, że terroryści poddali się, zostali zabici lub schwytani.

Dodał także, że siły bezpieczeństwa skanują góry w poszukiwaniu terrorystów od 3200 metrów do 3650 metrów wysokości.

- Nasze operacje będą kontynuowane nieprzerwanie, dzień i noc, lato i zima, w chłodne i upalne dni, dopóki wszyscy terroryści nie zostaną zneutralizowani - podkreślał - Na stałe ustanowimy bezpieczeństwo naszych obywateli i naszego narodu.

Tureckie siły bezpieczeństwa regularnie przeprowadzają operacje antyterrorystyczne we wschodnich i południowo-wschodnich prowincjach Turcji, gdzie PKK próbowało ustanowić silną obecność i założyć bazy. Tureckie siły zbrojne (TSK) przeprowadzają również operacje transgraniczne w północnym Iraku, regionie, w którym terroryści PKK mają kryjówki i bazy, z których mogą przeprowadzać ataki na Turcję.

W swojej ponad 30-letniej kampanii terroru przeciwko Turcji, PKK - wymieniona jako organizacja terrorystyczna przez Turcję, USA i UE - była odpowiedzialna za śmierć około 40 000 osób, w tym kobiet, dzieci i niemowląt.

Autor: 
Tłum. Aleksandra Gadocha
Źródło: 

dailysabah.com

Dział: 

Reklama