AZEROWIE WSPIERANI PRZEZ TURCJĘ ZESTRZELILI ROSYJSKI ŚMIGŁOWIEC

Reklama

pon., 11/09/2020 - 18:48 -- zzz

Rosyjski śmigłowiec Mi-24 rozbił się w Armenii. Według pierwszych informacji zginęło dwóch pilotów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że helikopter został zestrzelony.

Dwie osoby zginęły w wyniku katastrofy rosyjskiego śmigłowca Mi-24 w prowincji Ararat w Armenii - podaje armeńskie radio. Do zdarzenia doszło około godz. 16.30, kiedy helikopter eskortował konwój motocyklowy do rosyjskiej bazy wojskowej w pobliżu granicy z Azerbejdżanem - informuje rt.com. Nie podano jednak celu konwoju.

Armenia. Katastrofa rosyjskiego helikoptera. Są ofiary
Rosyjska baza wojskowa w Armenii znajduje się około 150 kilometrów od miejsca zestrzelenia śmigłowca. Maszyna rozbiła się w wąwozie między wioskami Yeraskh i Paruyr Sevak i się zapaliła. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane służby. Ranny miał zostać również trzeci członek załogi, który został ewakuowany z umiarkowanymi obrażeniami do macierzystej bazy lotniczej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że helikopter został zestrzelony z przenośnego systemu obrony przeciwlotniczej w pobliżu Nachiczewanu.
Po trafieniu pociskiem pilot miał stracić kontrolę nad maszyną i upaść w górzystym terenie na terytorium Armenii. "Dowództwo 102. rosyjskiej bazy wojskowej prowadzi śledztwo w celu ustalenia tożsamości strzelających do śmigłowca" - poinfomowano.

 

Wojna o Górski Karabach. Wciąż trwa konflikt
Od ponad sześciu tygodni trwają walki pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem o Górski Karabach. To region, który znajduje się w Azerbejdżanie, ale od 1994 roku znajduje się pod kontrolą etnicznych Ormian. Nachiczewan znajduje się około 70 kilometrów od Górskiego Karabachu. Nie jest jasne, czy zestrzelenie helikoptera jest związane z konfliktem.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Reklama