Tempest - Wielka Brytania rozwija bezzałogowy myśliwiec

Reklama

pt., 10/23/2020 - 11:51 -- MagdalenaL

Wielka Brytania rozwija bezzałogowy samolot myśliwski, który miałby wzbić się w powietrze już w 2035 roku. Konstrukcja będzie rywalizowała z pomysłami Niemców i Francuzów.

 

Wielka Brytania niedługo opuści Unię Europejską, ale wygląda na to, że Brytyjczycy nie chcą spowalniać. Region rozpoczął rozwój Tempest - bezzałogowego myśliwca, który będzie mógł wzbić się w powietrze już w okolicach 2035 roku. Cała konstrukcja ma być opracowywana przez brytyjskie firmy takie, jak BAE Systems, Rolls Royce Holdings, MBDSA UK oraz markę Leonardo SpA. Projekt Tempest pochłonie 2 miliardy funtów i będzie nadzorowany przez brytyjskiego sekretarza obrony Gavina WIlliamsona.

Ostatecznym celem projektu Tempest jest nie tylko stworzenie wydajnego, bezzałogowego myśliwca, ale również pokazanie światu, iż Wielka Brytania jest dalej w stanie działać jako potęga militarna tak zwanego "pierwszego poziomu". Technologie, które znajdą się na pokładzie myśliwca Tempest będą przewyższały amerykańską konstrukcję F-35.

CZYTAJ DALEJ: https://nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/wiadomosci/news-tempest-wielka-brytania-rozwija-bezzalogowy-mysliwiec,nId,4806364#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Autor: 
Redakcja

Reklama