"Gazeta Polska Codziennie": Platforma chciała sprzedać zbrojeniówkę

Reklama

czw., 12/29/2016 - 08:40 -- zzz

Rząd PO-PSL przynajmniej od 2009 r. zastanawiał się nad sposobem prywatyzacji spółek polskiego sektora zbrojeniowego, a trzy lata później zapadła decyzja o wprowadzeniu ówczesnej Grupy Bumar na giełdę - wynika z protokołu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli, którego treść omawia "Gazeta Polska Codziennie".

NIK negatywnie oceniła proces konsolidacji polskiego sektora zbrojeniowego przeprowadzane przez rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Kontrolerzy uznali, że działania prowadzono zbyt pospiesznie i bez niezbędnych analiz oraz należytej dokumentacji, ale stwierdzili też, iż ministrowie rządu PO-PSL rozważali nawet sprzedaż kluczowych spółek.

Jak zauważa gazeta, takie plany pojawiły się już w 2009 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa, kierowanym przez Aleksandra Grada, i Ministerstwie Obrony Narodowej, na którego czele stał Bogdan Klich. "Potem przeprowadzono dwa podejścia pod sprzedaż tych strategicznych przedsiębiorstw - w 2012 i 2014 roku" - wyjaśnia "Gazeta Polska Codziennie".

Kontrolerzy NIK stwierdzili, że przez dziesięć lat do 212 roku w ramach Grupy Bumar udało się skonsolidować 27 spółek - 20 z nich zostało wniesionych przez skarb państwa. Ostatecznie proces został jednak przerwany.

oprac. A. Jastrzębski

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/gazeta-polska-codziennie-platforma-chciala-sprzedac-zbrojeniowke-6074337972823169a

PL PORTAL PL

Z.B.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama