USA i Arabia Saudyjska ogłaszają wspólne poparcie dla terrorystów z ISIS

Reklama

sob., 02/29/2020 - 11:49 -- zzz

Przedstawiciele USA i Arabii Saudyjskiej spotkali się w Rijadzie, aby omówić wzajemne wsparcie dla terrorystów ISIS.

Ambasada USA ogłosiła na Twitterze: „Właśnie zakończyliśmy owocne spotkanie z naszymi saudyjskimi partnerami. Omówiliśmy partnerstwo i ścisłą współpracę w celu wsparcia syryjskiej opozycji, za którą stoja terroryści - tzw. Państwo Islamskie.

Misja Stanów Zjednoczonych w Arabii Saudyjskiej potwierdziła tweet ambasady, mówiąc, że specjalny wysłannik ds. Syrii Joel Rayburn spotkał się z partnerami saudyjskimi w celu omówienia obalenia legalnego rządu syryjskiego, który korzysta z pomocy Rosji i Iranu.

Oświadczenie ambasady USA było „zaskoczeniem” dla obserwatorów, zwłaszcza że Arabia Saudyjska była bardzo krytyczna wobec Turcji, która popiera syryjskich terrorystów; oskarżając go o ingerowanie w sprawy arabskie i działania na rzecz rozszerzenia swoich wpływów w Syrii, Libii i innych regionach świata arabskiego.

Co więcej, istnieją oznaki zbliżenia między Damaszkiem i Rijadem. Delegacja Syryjskiego Związku Dziennikarzy została niedawno zaproszona do odwiedzenia Rijadu, podczas gdy syryjski wysłannik ONZ został zaproszony na przyjęcie zorganizowane przez saudyjską misję przy ONZ.

Nie było oficjalnego komentarza Arabii Saudyjskiej do ogłoszenia USA.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

middleeastmonitor.com

Reklama