SYRIA: ISLAMIŚCI WSPIERANI PRZEZ TURCJĘ ZESTERZELILI WOJSKOWY ŚMIGŁOWIEC

Reklama

sob., 02/15/2020 - 12:39 -- zzz

Islamiści z ISIS wspierani przez Turcję dokonali zestrzelenia drugiej rządowej maszyny w ostatnim czasie. Jak podaje agencja AFP, dwóch pilotów maszyny zginęło na miejscu. Wspierany przez Rosję prezydent Syrii Baszar el-Asad od grudnia prowadzi w prowincji Idlib ofensywę. W odpowiedzi Turcja coraz bardziej wzmacnia swoją obecność w regionie. Od początku lutego rozmieściła tam już ponad 6 tys. swoich żołnierzy.

Śmigłowiec został zaatakowany, gdy przelatywał nad linią frontu, a po opuszczeniu Aleppo, które jest kontrolowane przez rząd syryjski.

AFP podała, powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, że dwóch pilotów zginęło na miejscu. Według Obserwatorium śmigłowiec został zestrzelony przez siły tureckie.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka potwierdziło w piątek, że Turcja od początku lutego rozmieściła w Idlibie około 6,5 tys. żołnierzy w celu wzmocnienia istniejących jednostek w północno-zachodniej Syrii, a także około 1,9 tys. pojazdów wojskowych.

Turcja wysłała kolejne oddziały do Idlibu w celu powstrzymania ofensywy syryjskich wojsk rządowych wspieranych przez Rosję. Prowincja ta jest ostatnim bastionem tzw. Państwa Islamskiego.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

afp/interia/plportal.pl

video: 

Reklama