Najczęściej Komentowane

Zaprzepaszczone szanse - Polska miała szanse na swój naddźwiękowy myśliwiec TS-16 Grot (1)
Pod koniec lat 50. ubiegłego wieku było już jasne, że samoloty naddźwiękowe na stale zagoszczą w lotnictwie wojskowym. Również polskie władze zauważyły ten trend.
Tej polskiej dywizji Rosjanie bali się najbardziej. Macierewicz właśnie ją rozbraja. (1)
58 Leopardów 2A5 z 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu ma zostać wysłane do jednostki w Wesołej na wschodzie Warszawy. Brygada stanowiła trzon sił uderzeniowych 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, najsilniejszej jednostki bojowej w całej
Szturm na 130 miliardów (1)
Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie.
Wspólne manewry wojskowe Japonii, USA i Korei Południowej (0)
Japońska marynarka podała do wiadomości, że w przyszłym tygodniu USA, Japonia i Korea Południowa rozpoczną na Półwyspie Koreańskim wspólne manewry wojskowe z użyciem rakiet balistycznych.
Bydgoski Nitro-Chem będzie produkował bomby do F-16 (0)
Bydgoski zakład Nitro-Chem uzyskał licencję i certyfikaty niezbędne do uruchomienia linii produkcyjnej amerykańskich bomb Mk-82 o masie 227 kg. W bomby zostaną uzbrojone polskie samoloty myśliwskie F-16C/D Jastrząb.
W Gdyni ruszyła budowa wojskowego osiedla (0)
Przy ulicy Kopernika 137, na terenie dawnych koszarów, rozpoczęła się budowa osiedla mieszkaniowego dla Agencji Mienia Wojskowego.
Wojsko kupiło 1000 dronów bojowych (0)
Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowę na dostawę systemów amunicji krążącej typu Warmate, firmy WB Electronics. Tym samym Wojsko Polskie zyska bezzałogowe systemy uderzeniowe. Będzie jednym z pierwszych użytkowników amunicji krążącej, uznawan
PGZ. Rezygnuje z szansy na lukratywny kontrakt dla wojska. Doszło do korupcji? (0)
Szokujące, biznesowe decyzje w Polskiej GrupieZbrojeniowej. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, PGZ dobrowolnie zrezygnowała z walki o zdobycie wartego prawie 100 milionów złotych kontraktu na pojazdy dalekiego rozpoznania dla polskiej armi
USA będzie mieć elektryczne czołgi (0)
Prace nad nowymi pojazdami już się rozpoczęły w ramach projektu Next-Gen Combat Vehicle. Przeznaczono na niego 700 mln dolarów, dzięki czemu pod koniec 2022 roku mają być gotowe dwa prototypy.
Niemieccy komandosi dostaną nową broń automatyczną (0)
Zamówienie jest warte 20 milionów euro, a dostawy zaplanowano na 2019 rok. Niemieccy komandosi KSK (Kommando Spezialkraefte) zamówili nową automatyczną broń, która zastąpi standardowy karabin G36.
Pogromca czołgów. Niezwykła historia polskiego karabinu przeciwpancernego wz.35 "UR" (0)
Po latach zastoju polski przemysł zbrojeniowy nabiera rozmachu. Hitem eksportowym są chociażby transportery opancerzone Rosomak, a wkrótce kontrakty może zdobyć karabinek MSBS Grot. Broń ta wpisuje się w piękną tradycję polskiej myśli technicznej, z
ZGINĄŁ SYRYJSKI GENERAŁ UZNANY PRZEZ ASADA ZA BOHATERA NARODOWEGO (0)
Podczas operacji przeciwko dżihadystom z tzw. Państwa Islamskiego (IS) zginął w środę syryjski generał Issam Zahreddine, jeden z najbardziej zaufanych dowódców sił wiernych prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi. Zahreddine wsławił się trzyletnią
Rakiety hipersoniczne nowym zagrożeniem wojną taktyczną. (0)
Jak stwierdza się w badaniu RAND, broń, o której mowa to ’nowy rodzaj zagrożenia’. Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny pracują nad rakietami hipersonicznymi, pisze brytyjski The Indepemdent
Wojsko kupi pociski zakłócające dla Krabów (0)
Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął dialog techniczny, którego celem jest uzyskanie doradztwa związanego z pozyskaniem amunicji kalibru 155 mm z pociskami zakłócającymi. Będzie ona przeznaczona do użycia przez gąsienicowe haubice samobieżne Krab, a w pr
Znaleziono niemiecki okręt podwodny z I wojny światowej z martwą załogą (0)
Gazeta De Standaart podała, że na Morzu Północnym na zachodzie Belgii, w pobliżu portu Ostenda, znaleziono niemiecki okręt podwodny o długości 27 metrów i szerokości 5 metrów z czasów pierwszej wojny światowej, rzekomo z ciałami załogi.
DRAGON-217 to polska odpowiedź na rosyjsko-białoruskie manewry "Zapad 2017" (0)
Rozpoczeły się największe w tym roku ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem DRAGON-17. Manewry zostały oficjalnie otwarte na terenie jednostki łączności w podwarszawskim Zegrzu.
Manewry "Zapad-17". Rosyjskie śmigłowce ostrzelały cywili? Płonęły auta (0)
Rosyjskie śmigłowce Ka-52 miały przypadkowo ostrzelać rakietami osoby obserwujące ćwiczenia "Zapad-17". Według portalu 66.ru dwie osoby są poważnie ranne.
Macierewicz ogłosił, że kupił 53 tys. karabinków „Grot”. Jest tylko jeden problem (0)
Podczas targów zbrojeniowych w Kielcach szefowie Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Fabryki Broni „Łucznik” z Radomia ogłosili, że podpisali kontrakt na 53 tysięcy karabinków z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS)
POWRÓT SAMOLOTÓW BOJOWYCH ZE ŚMIGŁEM? (0)
Amerykanie co tydzień dostarczają wieści o F-35, Rosjanie promują MiG-i i nowe Suchoje, Chińczycy chcą zadziwiać swoim J-20. Tymczasem po obu stronach Atlantyku coraz częściej mówi się o triumfalnym powrocie do wykonywania zadań bojowych skutecz
PT-17 i PT-91M2. Kolejne propozycje polskich czołgów (0)
Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego zaprezentowano nowe propozycje modernizacji czołgów T-72 i PT-91. Czy MON się na nie zdecyduje?

Strony