Najczęściej Komentowane

W-3PL Głuszec – najnowocześniejszy śmigłowiec Wojska Polskiego (1)
W-3PL Głuszec to rezultat bliskiej współpracy polskiego wojska, sektora B+R i producenta śmigłowców ze Świdnika. Po doświadczeniach, jakie polscy żołnierze zdobyli na misjach w Iraku i Afganistanie, powstał program stworzenia śmigłowca bliskiego
Ograniczenia lotów na potrzeby wzmocnienia Narodowego Systemu Obrony Powietrznej RP (1)
W związku z wnioskiem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w sprawie wprowadzenia rejonów ograniczeń lotów celem stworzenia warunków do zapewnienia bezpieczeństwa w polskiej przestrzeni powietrznej i na potrzeby wzmocnienia Narodowego System
Zaprzepaszczone szanse - Polska miała szanse na swój naddźwiękowy myśliwiec TS-16 Grot (1)
Pod koniec lat 50. ubiegłego wieku było już jasne, że samoloty naddźwiękowe na stale zagoszczą w lotnictwie wojskowym. Również polskie władze zauważyły ten trend.
Era Jelcza (1)
Wprawdzie współczesną polską armię zmotoryzowały na znaczącą skalę Stary, ale wydaje się, że przyszłość będzie należeć, za sprawą decyzji sprzed dziesięciu lat, do innej marki – Jelcza.
Tej polskiej dywizji Rosjanie bali się najbardziej. Macierewicz właśnie ją rozbraja. (1)
58 Leopardów 2A5 z 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu ma zostać wysłane do jednostki w Wesołej na wschodzie Warszawy. Brygada stanowiła trzon sił uderzeniowych 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, najsilniejszej jednostki bojowej w całej
Szturm na 130 miliardów (1)
Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie.
IZRAELSKA ARMIA WALCZY Z LATAWCAMI (0)
Izrael wykorzystuje małe zdalnie sterowane samoloty do walki ze zjawiskiem zapalających latawców w Strefie Gazy, donosi Hadashot w piątek wieczorem.
Koncern Rheinmetall pod pręgierzem. Zidentyfikowano broń (0)
Organizacje praw człowieka krytykują niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall AG za rolę, jaką odgrywa w kryzysach i konfliktach militarnych.
Nowa rosyjska bomba lotnicza wywoła trzecią wojnę światową? (0)
Nowa bomba lotnicza „Driel", która zostanie przyjęta na uzbrojenie rosyjskiej armii w tym roku, jest według brytyjskich mediów „kolejnym sygnałem agresji ze strony Kremla"
Agencja Mienia Wojskowego uruchomi sklep internetowy (0)
W drugiej połowie roku Agencja Mienia Wojskowego uruchomi sklep internetowy. Na początek w ofercie znajdą się elementy umundurowania, wyposażenie gastronomiczne, sprzęt sportowy oraz odzież. Do końca roku AMW planuje też uruchomienie portalu aukcyjne
Snajper SAS zlikwidował islamistę w nocy z ponad 1,5 km (0)
Snajper należący do elitarnej jednostki SAS wykorzystał 15 sekundowe "okno" do położenia jednym strzałem radykała ISIS zmieniającego w środku nocy kryjówki.
POLSCY ŻOŁNIERZE JEDNOSTEK SPECJALNYCH BĘDĄ ĆWICZYĆ NA ŻYWYCH ŚWINIACH? (0)
Polscy żołnierze jednostek specjalnych, podobnie jak ich koledzy z USA, mogą wkrótce uczyć się na żywych zwierzętach, jak ratować życie kolegów w warunkach bojowych.
ROSJA ZA ZDRADĘ OJCZYZNY MA TYLKO JEDEN WYROK: ŚMIERĆ (0)
W krytycznym stanie są były oficer GRU - wywiadu wojskowego Rosji - Siergiej Skripal i jego 33-letnia córka Julia. Oboje zatruli się nieznaną substancją. Brytyjskie media podkreślają, że sprawa ta przypomina otrucie w 2006 roku byłego agenta KGB Alek
RMF FM: Jest decyzja w sprawie gen. Kraszewskiego (0)
Gotowa jest decyzja przywracająca certyfikaty dostępu do tajemnic generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu. Decyzja czeka jeszcze na podpis ministra-koordynatora służb specjalnych - informuje dziennikarz RMF FM Tomasz Skory.
Białoruś postawi na drony kamikadze (0)
Białoruś wychodzi na rynek uzbrojenia proponując sprzedaż dronów-kamikadze. Gazeta internetowa "Nawiny" pisze, że najnowszy taki sprzęt będzie pokazany na tegorocznej wystawie dronów UMEX/MST-2018 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Loty dronów mog
Testy Porównawcze MSBS GROT (0)
Pod koniec 2017 roku zostałem zaproszony, jako jedna z pięciu osób ze środowiska strzeleckiego, do wzięcia udziału w testach karabinka GROT.
U-Boat 110: Upiorne zdjęcia niemieckiej łodzi podwodnej zatopionej w czasie I Wojny Światowej (0)
Te upiorne stuletnie obrazy pokazują wnętrze niemieckiego statku wojennego z czasów pierwszej wojny światowej, który został podniesiony z głębin Morza Północnego po zatopieniu przez niszczyciela torpedowego. 
Macierewicz celowo zarżnął polską armię? (0)
Nowy minister Mariusz Błaszczak stoi przed nie lada wyzwaniem w resorcie obrony, którym dowodzenie przejął po Antonim Macierewiczu. Skala strat dla polskiego systemu obronności, bałaganu, jaki zapanował pośród wojskowych oraz pustych,
Niemiecka policja zatrzymała konwój przewożący amerykańskie czołgi z Polski (0)
Konwój przewożący sześć czołgów z Polski do Niemiec został zatrzymany przez niemiecką policję w okolicach Budziszyna. Za transport odpowiedzialna była amerykańska armia. 
Pierwszy atak roju dronów (0)
Pierwszy ujawniony w dziejach wojen na świecie atak bojowy – nie ćwiczebny – roju dronów miał miejsce w Syrii 5 stycznia 2018 roku

Strony