Rakiety hipersoniczne nowym zagrożeniem wojną taktyczną.

Reklama

sob., 10/14/2017 - 19:31 -- koscielniakk

Jak stwierdza się w badaniu RAND, broń, o której mowa to ’nowy rodzaj zagrożenia’. Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny pracują nad rakietami hipersonicznymi, pisze brytyjski The Independent stwierdzając jednocześnie, że mocarstwa te muszą mieć na uwadze, by tego rodzaju broń nie wpadła w ręce ’sił separatystycznych’, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu świata.

 

 

Badanie RAND potwierdza, że nowa broń, to ’nowy rodzaj zagrożenia’, ponieważ konstruowana jest tak, by uniknąć systemów przeciwrakietowych i by zaatakowane państwa miały mniej czasu na odpowiedzenie na atak.

Jeśli nowa technologia będzie rozwijać się w sposób niekontrolowany kraje, które będą czuły się zagrożone zaczną pracować nad swoimi systemami obrony, dostosowanymi do ’momentalnego odwetu’, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo wybuchu wojny rakietowej.

 

Ekstremalna prędkość

"Rozwój rakiet hipersonicznych zwiększyłby prawdopodobieństwo wybuchu wojny strategicznej. Ośmieliłby państwa do ’pociągnięcia za spust’”, twierdzi autor badania Richard Speier.

Eksperci podkreślają, że świat ma mniej niż dziesięć lat, by wprowadzić tryb ograniczający zbrojenia, donosi Index.hr.

Zagrożenie rakietami hipersonicznymi wynika nie tylko z ich wyjątkowej prędkości, ale z tego, że można nimi bardzo precyzyjnie sterować, a jest to cecha, której nie posiadają tradycyjne rakiety balistyczne.

Rosja, Chiny i Stany Zjednoczone rozwijają nową technologię, a naukowcy RAND ostrzegają, że kraje te powinny porozumieć się, co do zakazu sprzedawania ewentualnym zainteresowanym całych systemów operacyjnych lub większych podsystemów takiej broni.

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama