Rosja: udane testy MIG-35

Reklama

pt., 01/27/2017 - 19:38 -- zzz

W Rosji przeprowadzono pierwszy próbny lot nowego myśliwca MiG-35. Zastępca szefa fabrycznej ekipy pilotów-oblatywaczy Michaił Bielajew poinformował, że wszystkie systemy pokładowe funkcjonowały prawidłowo.


PAP/EPA

Michaił Bielajew poinformował, że jest to dwumiejscowy samolot szkoleniowo-bojowy. 

W Rosji oznaczenie MiG-35 stosuje się do myśliwców będących rozwinięciem myśliwców MiG-29K. Mają one unowocześnione wyposażenie radioelektryczne, większą liczbę punktów podwieszenie pocisków rakietowych oraz większy promień działania, czyli możliwość dolecenia do celu i patrolowania tam nieba wraz z powrotem do bazy. 

Takie oznaczenie już wcześniej było stosowane dla innych samolotów. W 2011 roku inna maszyna, ale o tym samym oznaczeniu, była oferowana w przetargu na samoloty wielozadaniowe dla indyjskiego lotnictwa. Jednak przegrała wtedy z francuskim samolotem.

 

MiG-35 (ros. МиГ-35 , kod NATO Fulcrum-F ) – nowy rosyjski myśliwiec, będący modyfikacją samolotu MiG-29M/M2 i MiG-29K/KUB, pokazany po raz pierwszy na międzynarodowych targach lotniczych w Indiach w 2007 roku.

Wyposażony w nową wersję silnika turbowentylatorowego oznaczoną symbolem RD-33MK. Samolot opracowano z myślą o przeprowadzonym przez Indie przetargu na 126 samolotów, w którym wybrano jednak Dassault Rafale. Dotychczas brak zainteresowania odbiorców zagranicznych, z tego powodu FR rozważa zamówienie 48 MiG-35 dla utrzymania linii produkcyjnej do 2020 roku. Samolot jest produkowany w zakładach lotniczych w Niżnym Nowogrodzie.

PAP

PL PORTAL PL

Z.B.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama