Postępy irackiej armii w walce z Państwem Islamskim

Reklama

ndz., 08/21/2016 - 16:49 -- koscielniakk

Iracka armia zlikwidowała co najmniej 700 bojowników Państwa Islamskiego podczas wyzwalania rejonu Khalidiya, w pobliżu wyzwolonego pod koniec 2015 roku miasta Ramadi.

Informuje o tym portal Iraqi News. Według wcześniejszych informacji, na początku sierpnia irackie wojska wyzwoliły spod kontroli Państwa Islamskiego (organizacja zabroniona w Rosji) rejon Khalidiya, położony w odległości 23 kilometrów od miasta Ramadi, w zachodnich prowincji Anbar.

— Siły bezpieczeństwa zlikwidowały 700 bojowników Państwa Islamskiego od początku walk o wyzwolenie rejonu Haditha — poinformował szef dowództwa operacyjnego w prowincji Anbar, generał major Ismail al-Mahalawi.

Walki w regionie trwają od wiosny 2015 roku, decydujące uderzenie przeciwko Państwu Islamskiemu armia rozpoczęła pod koniec lipca 2016 roku i 1 sierpnia poinformowała o uwolnieniu regionu od bojowników.

Irackie wojska od lata 2015 roku prowadzą aktywną walkę przeciw Państwu Islamskiemu w graniczącej z Syrią prowincji Anbar. Przy wsparciu lokalnych powstańców i międzynarodowej koalicji wojska zdołały odzyskać kontrolę nad szeregiem regionów i miast w prowincji, w tym także nad stolicą Ramadi i nad Faludżą.

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama