W kryjówce islamskich terrorystów odkryli tajemniczą kobietę

Reklama

sob., 07/15/2017 - 19:14 -- zzz

Kiedy irackie wojsko zdobyło kolejne pozycje Państwa Islamskiego w Mosulu, w grupie bojowników, którzy skapitulowali sfotografowano młodą dziewczynę o niearabskiej urodzie. Nieoficjalne źródła mówią, że jest to 17-letnia Europejka, która walczyła w szeregach ISIS.

 

 

Według premiera Iraku Hajdera al-Abadiego siły rządowe wspierane przez żołnierzy kurdyjskiej peszmergi całkowicie wyzwoliły Mosul z rąk islamskich terrorystów już tydzień temu. Walki w zabytkowej części miasta trwają jednak dalej. W jednym ze zlikwidowanych punktów oporu odnaleziono młodą dziewczynę o jasnym kolorze skóry. Nie ma żadnych potwierdzonych informacji odnośnie do tego skąd pochodzi i jaką rolę w szeregach ISIS pełniła.

 

 

W mediach społecznościowych pojawiają się sprzeczne wersje na temat jej tożsamości. Pod tymi samymi zdjęciami w różnych wpisach można przeczytać, że dziewczyna jest Niemką, Rosjanką, Czeczenką i Jazydką. Według jednych źródeł była aktywną terrorystką, według innych odnaleziono ją w piwnicy jednej z kamienic opanowanych przez bojowników ISIS. Ze szczątkowych informacji, które docierają do mediów wynika, że w rozbrojonej grupie terrorystów było wiele osób z zagranicy, w większości z Czeczenii, Azji i kilka osób z państw europejskich.

Autor: 
foto (Twitter)
Źródło: 

Wp/PL PORTAL PL

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama