Izrael znów bombarduje Syrię

Reklama

ndz., 06/25/2017 - 11:52 -- zzz

Samoloty izraelskie po raz kolejny wtargnęły w przestrzeń powietrzną suwerennego kraju i zniszczyły dwa czołgi oraz stanowiska artylerii syryjskiej armii rządowej. W oświadczeniu armii izraelskiej czytamy, iż atak ten wykonany został w odpowiedzi na wystrzelenie kilku pocisków artyleryjskich w kierunku Wzgórz Golan, gdzie znajdują się pozycje wojsk izraelskich.

 

– Izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały pozycje, z których prowadzono ogień. Prócz tego, zostały zaatakowane dwa czołgi należące do reżimu syryjskiego – napisano w komunikacie.

Z komunikatu tego wynika, iż pociski przeleciały przez linię rozgraniczenia wojsk podczas starć syryjskich wojsk rządowych z oddziałami zbrojnej opozycji. Po stronie izraelskiej nikt nie odniósł obrażeń.

 

Izraelskie lotnictwo regularnie przeprowadza masowe bombardowanie Syrii.

Dlaczego?

Wzgórza Golan to sporny teren pomiędzy Izraelem i Syrią. Izrael okupował Wzgórza Golan w 6-dniowej wojnie z Syrią w 1967 roku. Terytorium anektował w 1981 roku.

Powodem zniszczenia Syrii przez Izrael są wodo i roponośne Wzgórza Golan. Kto Kontroluje wzgórza Golan, ten kontroluje cały region.

Z wojskowego punktu widzenia, Wzgórza Golan to także doskonałe wojskowe pozycje do kontroli i ataku.

Wojna w Syrii może jeszcze długo potrwać, bo przyda się, aby ułatwić rabunek jej bogactw, które znajdują się pod Wzgórzami Golan.

Izrael nieoficjalnie wspiera ISIS i ogólnie terroryzm na Bliskim Wschodzie, a destabilizacja regionu leży w żywotnym interesie państwa Izrael.  

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

PL PORTAL PL

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama