Pijani amerykańscy żołnierze brutalnie pobili Polaka w Żaganiu! Próbowali zgwałcić nastolatkę!

Reklama

czw., 04/20/2017 - 12:15 -- koscielniakk

Amerykańscy żołnierze z Grupy Bojowej 3. Brygady Pancernej stacjonującej w Żaganiu, będący pod wpływem alkoholu, zostali aresztowani nocą 9 kwietnia za pobicie mieszkańca Żagania Mirosława R. (28 l.).

Nocą 9 kwietnia o 1.15 trzej ciemnoskórzy żołnierze z 3. Brygady Pancernej, korzystając z wolnego dnia, bawili się w centrum miasta. W drodze do koszar spotkali Justynę M. (19 l.), która wracała sama z dyskoteki do domu. Mężczyźni złapali ją za ręce i próbowali zaciągnąć do ciemnej uliczki. Dziewczyna próbowała wzywać pomocy. Hałasy usłyszał Mirosław R, który wracał od przyjaciela. Pobiegł pomóc dziewczynie. Został jednak uderzony w głowę i skopany przez żołnierzy.

 Jeden z mieszkańców pobliskiego bloku zadzwonił na policję. Z uwagi na agresywne zachowanie Amerykanów, policja została zmuszona do użycia gazu. Okazało się, że żołnierze byli kompletnie pijani. Mieli od 1,5 do 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 Mirosław R.  trafił do szpitala. Doznał urazów kończyn, żeber, a również wstrząśnienia mózgu.

 Amerykanie zostali aresztowani, ale już rano ich wypuszczono.Zostali zabrani do jednostki przez dowódcę amerykańskiej brygady płk Christophera Norrie.

 Amerykańscy żołnierze na terenie Polski podlegają bowiem prawu Stanów Zjednoczonych, dlatego w Polsce ta sprawa musiała zostać umorzona.

Autor: 
----------------
Dział: 

Komentarze

Wysłane przez Łukasz (niezweryfikowany) w
,,Amerykańscy żołnierze na terenie Polski podlegają bowiem prawu Stanów Zjednoczonych, dlatego w Polsce ta sprawa musiała zostać umorzona." Czyli co wprowadziliśmy obca armię do własnego kraju i jeszcze nie możemy się przed ich agresją bronić... Ładnie brawo PiS

Wysłane przez Radosław (niezweryfikowany) w
Taka jest umowa między rządami. Co nie znaczy , że nie możemy się bronić, a jedynie to, że wymierzeniem im kary zajmie się strona amerykańska. Dobrze by było, wy wyroki jakie otrzymają, zastały potem upublicznione w Polsce, byśmy mogli ocenić, czy są adekwatne.

Wysłane przez bez myślenia (niezweryfikowany) w
czy to jest przepis który wyregulowal PiS chłopie ja czytałeś się bzdur i teraz obojętnie co by się nie działo zwalasz na partię rządzącą.a może to za PO zostało wprowadzone?? myśl

Wysłane przez Teresa (niezweryfikowany) w
Jak ci przeszkadzać wojsko amerykańskie,to sobie sprowadź rosyjskie,bedziesz zadowolony!!!

Wysłane przez Arek (niezweryfikowany) w
Gowno wiesz, w Niemczech też podlegają pod prawo z USA, i bardzo dobrze u nas dostali by zawiasy, a w USA do 10 lat.

Wysłane przez Robert (niezweryfikowany) w
Panie Łukaszu oni zostaną odpowiedzi ukarani przez przełożonych . Będą mieli zarzucone gwałt a to wiąże się z sądem wojennym ta sama zasada jak podczas wojny.

Wysłane przez Miś (niezweryfikowany) w
Co by było gdyby ci "żołnierze" zostali zgwałceni przez pijanych Polaków ...też sprawa musiała by być umorzona?

Wysłane przez Radosław (niezweryfikowany) w
Sprawa NIE ZOSTAJE umorzona, a jedynie trafia do amerykańskich władz i to amerykanie zajmą się przeprowadzeniem procesu i wymierzeniem kary. Dobrze by było potem poznać wyrok amerykańskiego sadu by móc ocenić, czy sprawa została poważnie potraktowana, czy też zamieciona pod dywan, ale to już odrębna kwestia.

Wysłane przez Tomasz Dydak (niezweryfikowany) w
Sa jakies zrodla potwierdzajace to czy to zwykla propaganda rosyjska?

Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w
http://nowe.kresy.pl/wydarzenia/pijani-amerykanscy-zolnierze-pobili-polaka-zaganiu-prokuratura-zaprzecza-dziennikarze-podejrzewaja-cyber-wlamanie/

Wysłane przez jurciu (niezweryfikowany) w
Czy to nie fejkowy nius. Czy komuś zależy byśmy inaczej patrzyli na nich, czy może to prawda? Jak to zweryfikowa?

Wysłane przez Leszek (niezweryfikowany) w
Jak to kurcze mać zabrani przecież mają MP i mogą ich sądzić to jak nasi wyjechali pomóc im w Afganistanie to zostali sądzeni z polskiego prawa to kpina

Wysłane przez Sylwek (niezweryfikowany) w
Jeżeli jesteś żołnierzem nie ważne czy w Polsce czy w stanach podlegasz sądom wojskowym danego kraju ,i teraz odbywa się tak jesteś żołnierzem w odbywającym służbę wojskową i jesteś polakiem narozrabiasz na przepustce zatrzyma ciebie policja na drugi dzień zabiera ciebie wojsko do koszar i tam czekasz na rozprawę w swojej jednostce nie odpowiadasz przed sądem cywilnym. Teraz pytanie do prawnika czy osoby poszkodowane mogą wytoczyć proces cywilny amerykańskim żołnierzom za to co się stało ale chyba tak więc panowie i panie spokojnie bo osoby poszkodowane mogą szukać prawa w ten sposób i rekompensaty za poniesione obrażenia itp ,tylko trzeba iść do prawnika i się dowiedzieć czy i w jaki sposób to zrobić .

Wysłane przez Kot (niezweryfikowany) w
Czyli mogą nas obrażać, gwałcić, bić i nawet mordować ale nie podlegają polskiemu prawu? No brawo..

Wysłane przez hubal28 (niezweryfikowany) w
bydło czarne nachla sie i takie sa efekty

Wysłane przez Gordon (niezweryfikowany) w
Oni są po to żeby bronić a nie jeszcze bić polskie prawo super jak zawsze można na nie liczyć to od dziś kobiety nie można wychodzić na dwór wieczorami ponieważ wojsko ma prawo bić i gwalcic brawo polska zawsze można na was liczyć

Wysłane przez Debile (niezweryfikowany) w
Przecież to jest ściema ogarnięcie się patolodzy

Wysłane przez Wiktor55 (niezweryfikowany) w
Nachlali się i chcieli sobie bzyknąć Półkę ale dobrze że im Polak przeszkodził bo by ją też zabili.

Wysłane przez Wiktor55 (niezweryfikowany) w
Nachlali się i chcieli sobie bzyknąć Polkę ale dobrze że im Polak przeszkodził bo by ją też zabili.

Wysłane przez Polak (niezweryfikowany) w
A jakby ich ktoś zastrzelił w ramach obrony to wg. Czy jego prawa byłby sądzony?

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama